- Practical, economical, and absorbent
- Ideal for use in high-traffic areas
Sunset Converting Corporation Kraft Hardwound Roll Towels, 205', 1 Ply, Centre Pull (HWT12205K)
SKU:
JP942
Mfr. P/N:
HWT12205K
Kraft Hardwound Roll TowelsPractical, economical, and absorbentIdeal for use in high-traffic areas
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 127 | 0 | - |
| TOTAL | 127 |
Your Price
$34.98
The products needs 5 amount for minimum order to ship.
Your Price
$34.98
unit of measure
The products needs 5 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Kraft Hardwound Roll Towels
More Info
| Manufacturer Part Number | HWT12205K |
|---|---|
| Brands | SUNSET CONVERTING CORPORATION |
| Select Case Size | Case of 12 |
| Roll Type | Centre Pull |
| Ply | 1 |
| Diameter | 4.5" |
| Dimensions" | 205' |
| Roll Length | 205' |
| Height | 7.76" |
| Paper Type | Recycled |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.