- High corrosion resistance
- High shear and tensile strength
Avinox® BE61 Series Rivet, 3/16" X 0.610" X 0.138" - 0.236", Dome, Stainless Steel
SKU:
MMS337
Mfr. P/N:
N/A
Avinox® BE61 Series RivetHigh corrosion resistanceHigh shear and tensile strength
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 37 | 0 | - |
| TOTAL | 37 |
Your Price
$0.77
The products needs 155 amount for minimum order to ship.
Your Price
$0.77
unit of measure
The products needs 155 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Avinox® BE61 Series Rivet
More Info
| Select Case Size | Each |
|---|---|
| Diameter | 3/16" |
| Body Material | Stainless Steel |
| Dimensions" | 3/16" X 0,610" X 0,138" - 0,236" |
| Head Type | Dome |
| Grip Range | 0.138" - 0.236" |
| Mandrel Material | Stainless Steel |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.