- Projects 90° from the wall, providing excellent visibility from both sides
- Mount with tapes and screws (sold separately)
- Durable high-impact plastic
Zenith Safety Products 90° Projecting "Circulation Chariots Élévateurs" Sign, 8" X 8", Plastic, Bolt-On, French with Pictogram
SKU:
SHG582
Mfr. P/N:
N/A
90° Projecting "Circulation Chariots Élévateurs" SignProjects 90° from the wall, providing excellent visibility from both sidesMount with tapes and screws (sold separately)Durable high-impact plastic
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 46 | 0 | - |
| TOTAL | 46 |
Your Price
$28.78
The products needs 6 amount for minimum order to ship.
Your Price
$28.78
unit of measure
The products needs 6 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
90° Projecting "Circulation Chariots Élévateurs" Sign
More Info
| Brands | ZENITH SAFETY PRODUCTS |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Width | 8" |
| Material | Plastic |
| Overall Depth | 1-1/2" |
| Dimensions" | 8" X 8" |
| Language | French with Pictogram |
| Legend | "Circulation Chariots Élévateurs" with Pictogram |
| Subject | Industrial Traffic |
| Height | 8" |
| Display Type | Boulonné |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.