Industrial Dressmaker Shears
- Packaging is recycable
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 2 | 0 | - |
| TOTAL | 2 |
| Manufacturer Part Number | 428N |
|---|---|
| Brands | Wiss By Crescent |
| Select Case Size | Each |
| Handle Style | Rings |
| Overall Length | 8-1/8" |
| Dimensions" | 3-3/4" X 8-1/8" |
| Cut Length | 3-3/4" |
| Handle Angle | Offset |
| Handle Orientation | Ambidextrous |
Standard return rules.