- Space saving folding design
- Fits into small storage spaces or car trunks
- Elastic straps for securing load
- Non-marking, shock absorbing, rubber tread tires
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
| Manufacturer Part Number | 220649 |
|---|---|
| Brands | WESCO |
| Select Case Size | Each |
| Overall Width | 19" |
| Overall Height | 42" |
| Dimensions" | 19" la x 12" p |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Material | Rubber |
| Weight | 14 lbs. |
| Wheel Size | 7" H x 1-1/2" W |
| Capacity | 275 lbs. |
| Nose Plate Dimensions | 19" W x 12" D |
Standard return rules.