Folding Ergo-Handle Platform Truck
- Corner bumpers
- Ergonomic European style handle
- Includes (2) 7"swivel (2) 7" ridgid casters
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 3 | 0 | - |
| TOTAL | 3 |
| Manufacturer Part Number | 270382 |
|---|---|
| Brands | WESCO |
| Select Case Size | Each |
| Handle Height | 41" |
| Dimensions" | 24" X 35-1/2" X 41" |
| Frame Material | Aluminum |
| Wheel Material | Mold-on Rubber |
| Capacity | 660 lbs. |
| Wheel Diameter | 7" |
| Deck Width | 24" |
| Deck Length | 35-1/2" |
Standard return rules.