Cobra Sr. 2-in-1 Trucks
- FEATURES
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 1 | 0 | - |
| TOTAL | 1 |
| Manufacturer Part Number | 220290 |
|---|---|
| Brands | WESCO |
| Select Case Size | Each |
| Hand Truck Capacity | 600 lbs. |
| Overall Height | 61 3/4" |
| Dimensions" | 18" la x 7-1/2" p X 10" h x 3,5" la |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Material | Pneumatic |
| Handle | Continuous |
| Weight | 42.5 lbs. |
| Wheel Size | 10" H x 3.5" W |
| Handle Type | Continuous |
| Platform Truck Capacity | 1250 lbs. |
| Nose Plate Dimensions | 18" W x 7-1/2" D |
Standard return rules.