- Chisel driver for fastening, chiselling and loosening
- Hexagonal anti-roll feature
- Multi-component Kraftform handle for fast and ergonomic screwdriving
- Impact cap and bolster for the transfer of higher torque
Wera Tools Phillips Demolition Screwdriver
SKU:
VS339-MAIN
Mfr. P/N:
5017005001
Phillips Demolition ScrewdriverChisel driver for fastening, chiselling and looseningHexagonal anti-roll featureMulti-component Kraftform handle for fast and ergonomic screwdrivingImpact cap and bolster for the transfer of higher torque
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
As low as:
$9.70
The products needs 16 amount for minimum order to ship.
As low as:
$9.70
unit of measure
The products needs 16 amount for minimum order to ship.
As low as:
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Phillips Demolition Screwdriver
More Info
| Manufacturer Part Number | 5017005001 |
|---|---|
| Brands | Wera Tools |
| Select Case Size | Each |
| Shank Type | Hex |
| Shank length | 3-1/8" |
| Overall Length | 7" |
| Dimensions" | 3-1/8" X 7" |
| Head Style | Phillips |
| Handle Type | Plastic |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.