- 1000 volt insulated
- Lasertip
- Green / Gray handle
Wera Tools 160 iS VDE Insulated Square point screwdriver
SKU:
TYO842-MAIN
Mfr. P/N:
5004783001
160 iS VDE Insulated Square point screwdriver1000 volt insulatedLasertipGreen / Gray handle
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
As low as:
$12.29
The products needs 13 amount for minimum order to ship.
As low as:
$12.29
unit of measure
The products needs 13 amount for minimum order to ship.
As low as:
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
160 iS VDE Insulated Square point screwdriver
More Info
| Manufacturer Part Number | 5004783001 |
|---|---|
| Brands | Wera Tools |
| Select Case Size | Each |
| Shank Type | Round |
| Shank length | 6" |
| Overall Length | 9-3/4" |
| Dimensions" | 6" X 9-3/4" |
| Handle Type | Plastic |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.