- 1000 volt insulated
- Lasertip
- Yellow / Red handle
Wera Tools 160 iS VDE Insulated Phillips screwdriver
SKU:
TYO840-MAIN
Mfr. P/N:
5006153001
160 iS VDE Insulated Phillips screwdriver1000 volt insulatedLasertipYellow / Red handle
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
As low as:
$11.45
The products needs 14 amount for minimum order to ship.
As low as:
$11.45
unit of measure
The products needs 14 amount for minimum order to ship.
As low as:
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
160 iS VDE Insulated Phillips screwdriver
More Info
| Manufacturer Part Number | 5006153001 |
|---|---|
| Brands | Wera Tools |
| Select Case Size | Each |
| Shank Type | Round |
| Shank length | 6" |
| Overall Length | 9-3/4" |
| Dimensions" | 9-3/4" |
| Handle Type | Plastic |
| Voltage Rating | 1000 V |
| Tip Style | Philips |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.