Carbide Burr
- Made from highest grade tungsten carbide
- Manufactured to ensure perfect concentricity and balance
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 4 | 0 | - |
| TOTAL | 4 |
| Manufacturer Part Number | 01V006 |
|---|---|
| Brands | WALTER SURFACE TECHNOLOGIES |
| Select Case Size | Each |
| Trade No. | SC-3 |
| Shank Size | 6" |
| Depth of Cut | 3/4" |
| Dimensions" | 3/8" X 6" X 3/4" |
| Head Diameter | 3/8" |
Standard return rules.