- Ideal to use in warehouses, shipping and receiving locations, and mail rooms
- Designed to nest within each other in order to save storage space
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
| Manufacturer Part Number | NPCT |
|---|---|
| Brands | VESTIL |
| Select Case Size | Each |
| Handle Height | 38-5/8" |
| Material | Steel |
| Dimensions" | 24" X 48" X 38-5/8" |
| Wheel Material | Mold-on Rubber |
| Handle Material | Chrome plated |
| Capacity | 1500 lbs. |
| Wheel Diameter | 6" |
| Caster Placement | Corner Standard |
| Deck Width | 24" |
| Deck Length | 48" |
Standard return rules.