- Made from S2 modified shock resistant steel for professional performance and durability
- High strength industrial magnet
- Finder sleeve prevents bit from slipping out of the screw while driving it
Vega Bit Holder with Finder Sleeve
SKU:
UAH234-MAIN
Mfr. P/N:
1120MH1DL
Bit Holder with Finder SleeveMade from S2 modified shock resistant steel for professional performance and durabilityHigh strength industrial magnetFinder sleeve prevents bit from slipping out of the screw while driving it
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
As low as:
$8.49
The products needs 15 amount for minimum order to ship.
As low as:
$8.49
unit of measure
The products needs 15 amount for minimum order to ship.
As low as:
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Bit Holder with Finder Sleeve
More Info
| Manufacturer Part Number | 1120MH1DL |
|---|---|
| Brands | Vega |
| Select Case Size | Each |
| Diameter | 0.47" |
| Drive Size | 1/4" Hex |
| Dimensions" | 1/4" Hex X 1/4" X 4" |
| Opening Size | 1/4" |
| Retention Type | Magnetic |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.