Cutting Wheel
- Special zirconium grain
- Hard bond for extremely long life
- Fast, burr-free cutting
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 2 | 0 | - |
| TOTAL | 2 |
| Manufacturer Part Number | 23337 |
|---|---|
| Brands | NORTON |
| Select Case Size | Each |
| Abrasive Material | Zirconium |
| Arbor Size | 7/8" |
| Type | 27 |
| Diameter | 7" |
| Max. RPM | 8500 |
| Dimensions" | 7" X 0,045" X 7/8" |
| Thickness | 0,045" |
Standard return rules.