Cut-Off Saw (A24R)
- used on: Ferrous metals (steel, angle iron, rebar).
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Manufacturer Part Number | 24020 |
|---|---|
| Brands | NORTON |
| Select Case Size | Each |
| Abrasive Material | Aluminum Oxide |
| Arbor Size | 1" |
| Type | 1 |
| Max. RPM | 5100 |
| Dimensions" | 12" X 1/8" X 1" |
| Thickness | 1/8" |
Standard return rules.