- Can be closed down by approximately 0.006" on diameter
- Bright finish improves chip flow in soft or non-ferrous materials
- Recyclable packaging
Union Butterfield Adjustable Round Die
SKU:
NIZ104-MAIN
Mfr. P/N:
1410573
Adjustable Round DieCan be closed down by approximately 0.006" on diameterBright finish improves chip flow in soft or non-ferrous materialsRecyclable packaging
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
As low as:
$95.24
As low as:
$95.24
unit of measure
As low as:
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Adjustable Round Die
More Info
| Manufacturer Part Number | 1410573 |
|---|---|
| Brands | DORMER |
| Select Case Size | Each |
| Material | High Speed Steel |
| Dimensions" | 13/16" |
| Depth | 1/4" |
| Thread Form | Metric Coarse |
| Outside Diameter | 13/16" |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.