Overview
- Ideal for organization
- Heavy-duty, virgin, and high density polypropylene
- Stackable
- Hangs on louvered panels, rails and carts
- Autoclavable up to 250°F
- Made of FDA compliant materials
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 1 | 0 | - |
| TOTAL | 1 |
Overview
| Color | Black |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | QUS236BK |
| Brands | QUANTUM STORAGE SYSTEM |
| Inside Depth | 6-7/8" |
| Capacity | 55 lbs. |
| Select Case Size | Each |
| Outside Height | 3" |
| Inside Height | 2-4/5" |
| Outside Width | 7-3/8" |
| Inside Width | 6-3/4" |
| Outside Depth | 11" |
Standard return rules.