Rondeller Depressed Centre Grinding Wheel
- For use on steel, stainless steel, and aluminum
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 15 | 0 | - |
| Montreal | 214 | 0 | - |
| TOTAL | 229 |
| Manufacturer Part Number | 908225 |
|---|---|
| Brands | Tyrolit |
| Select Case Size | Each |
| Arbor Size | 7/8" |
| Type | 29 |
| Diameter | 4-1/2" |
| Max. RPM | 13300 |
| Dimensions" | 4-1/2" X 7/8" |
| Grit | 36 |
Standard return rules.