- For heavy-duty use on steel and aluminum
Tyrolit Resin Fibre Sanding Disc, 5" X 7/8", 36 Grit, Zirconium (706076)
SKU:
NV292
Mfr. P/N:
706076
Resin Fibre Sanding DiscFor heavy-duty use on steel and aluminum
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 1397 | 0 | - |
| TOTAL | 1397 |
Your Price
$2.38
The products needs 58 amount for minimum order to ship.
Your Price
$2.38
unit of measure
The products needs 58 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Resin Fibre Sanding Disc
More Info
| Manufacturer Part Number | 706076 |
|---|---|
| Brands | Tyrolit |
| Select Case Size | Each |
| Abrasive Material | Zirconium |
| Arbor Size | 7/8" |
| Diameter | 5" |
| Dimensions" | 5" X 7/8" |
| Grit | 36 |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.