Depressed Centre Grinding Wheel
- Applications include steel and stainless steel
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 42 | 0 | - |
| TOTAL | 42 |
| Manufacturer Part Number | 222861 |
|---|---|
| Brands | Tyrolit |
| Select Case Size | Each |
| Arbor Size | 7/8" |
| Type | 27 |
| Diameter | 6" |
| Max. RPM | 10200 |
| Dimensions" | 6" X 1/4" X 7/8" |
| Thickness | 1/4" |
Standard return rules.