Bench Grinding Wheel
- Ideal for rough grinding of standard, mild steel on stationary bench and pedestal machines
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Manufacturer Part Number | 188820 |
|---|---|
| Brands | Tyrolit |
| Select Case Size | Each |
| Abrasive Material | Aluminum Oxide |
| Arbor Size | 1" |
| Type | 1 |
| Diameter | 8" |
| Dimensions" | 8" X 1" X 1" |
| Thickness | 1" |
Standard return rules.