Basic 2 In 1 Cut-Off Wheel
- Basic fast-cut
- Used in various applications
- For use on steel & stainless steel
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 19 | 0 | - |
| TOTAL | 19 |
| Manufacturer Part Number | 34332872 |
|---|---|
| Brands | Tyrolit |
| Select Case Size | Each |
| Abrasive Material | Aluminum Oxide |
| Arbor Size | 7/8" |
| Type | 1 |
| Diameter | 4-1/2" |
| Max. RPM | 13300 |
| Dimensions" | 4-1/2" X 1/16" X 7/8" |
| Thickness | 1/16" |
Standard return rules.