- Polyethylene construction.
- Choice of 3" or 4" Threadguard casters depending on model
- Corner or diamond caster placement
- Treated plywood undercarriage
- Other colours available
Techstar Plastics Inc Starcart™ Box Truck
SKU:
NA002-MAIN
Mfr. P/N:
125A
Starcart™ Box TruckPolyethylene construction.Choice of 3" or 4" Threadguard casters depending on modelCorner or diamond caster placementTreated plywood undercarriageOther colours available
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
As low as:
$415.35
As low as:
$415.35
unit of measure
As low as:
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Starcart™ Box Truck
More Info
| Manufacturer Part Number | 125A |
|---|---|
| Brands | TECHSTAR PLASTICS INC |
| Select Case Size | Each |
| Body Colour | Grey |
| Bin Material | Polyethylene |
| Inside Width | 23" |
| Inside Height | 25" |
| Base | Plywood |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.