Vapor Tight Luminaire Lamp
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 4 | 0 | - |
| TOTAL | 4 |
| Manufacturer Part Number | 65700-594313810 |
|---|---|
| Brands | Sylvania |
| Select Case Size | Each |
| Overall Length | 48" |
| Overall Height | 3.3" |
| Wattage | 30 - 50 W |
| Lumens | 6800 |
| Dimensions" | 3,3" |
| Housing Material | Polycarbonate |
| Standard(s) Met | IP66 Enclosure |
| Bulb Type | LED |
Standard return rules.