- Hardened, heat resistant, and positive rake HSS teeth with alloy backing
- For use with handheld or fixed drills
Starrett Bi-Metal Holesaw - 1-1/2", 1-1/2" X 2", Bi-Metal (DCH0112-G)
SKU:
TCQ761
Mfr. P/N:
DCH0112-G
Bi-Metal Holesaw - 1-1/2"Hardened, heat resistant, and positive rake HSS teeth with alloy backingFor use with handheld or fixed drills
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 7 | 0 | - |
| Montreal | 2 | 0 | - |
| TOTAL | 9 |
Your Price
$18.14
The products needs 9 amount for minimum order to ship.
Your Price
$18.14
unit of measure
The products needs 9 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Bi-Metal Holesaw - 1-1/2"
More Info
| Manufacturer Part Number | DCH0112-G |
|---|---|
| Brands | STARRETT |
| Select Case Size | Each |
| TPI | 06-Apr |
| Depth of Cut | 2" |
| Material | Bi-Metal |
| Dimensions" | 1-1/2" X 2" |
| Imperial Diameter | 1-1/2" |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.