Square Nose End Mill, 1/2" X 1-1/2" X 6", Carbide, 2 No. of Flutes
Details
Square Nose End Mill
More Info
| Select Case Size | Each |
|---|---|
| Shank Size | 3" |
| Depth of Cut | 1-1/2" |
| Material | Carbide |
| Overall Length | 6" |
| Dimensions" | 1/2" X 1-1/2" X 6" |
| No. of Flutes | 2 |
| Mill Diameter | 1/2" |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.