- Extra-large high impact blue crown
- Premium acetate scratch resistant window
Sellstrom 390 Premium Series Single Crown Uncoated Faceshield, 8" X 12" X 0.04", Acetate, Clear (S39110)
SKU:
SHE964
Mfr. P/N:
S39110
390 Premium Series Single Crown Uncoated FaceshieldExtra-large high impact blue crownPremium acetate scratch resistant window
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 6 | 0 | - |
| TOTAL | 6 |
Your Price
$71.14
The products needs 3 amount for minimum order to ship.
Your Price
$71.14
unit of measure
The products needs 3 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
390 Premium Series Single Crown Uncoated Faceshield
More Info
| Manufacturer Part Number | S39110 |
|---|---|
| Brands | SELLSTROM |
| Select Case Size | Each |
| Width | 12" |
| Material | Acetate |
| Dimensions" | 8" X 12" X 0,04" |
| Thickness | 0.04" |
| Height | 8" |
| Standard(s) Met | CSA Z94.3 |
| Shield Tint | Clear |
| Suspension Type | Ratchet |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.