Platform Truck & Mop Bucket Caster
- Wheel is non-marking
- Includes: (1) Caster, (1) Insert
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
| Manufacturer Part Number | FG6111L3GRAY |
|---|---|
| Brands | RUBBERMAID SPECIALMADE |
| Select Case Size | Each |
| Material | Thermo-Plastic Rubber |
| Overall Dimensions L x W x H | 3" x 1.75" x 5" |
| Weight | 0.6 lbs. |
| Tread Width | 7/8" |
| For Use With | 6182, 6186, 4400 |
| Wheel Diameter | 3" |
Standard return rules.