Heavy-Duty Utility Cube Truck
- Metal frame provides durable support
- Diamond wheel pattern provides easy maneuverability
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Manufacturer Part Number | FG471200BLA |
|---|---|
| Brands | Rubbermaid |
| Select Case Size | Each |
| Overall Width | 28" |
| Overall Length | 43-1/4" |
| Overall Height | 33-3/4" |
| Dimensions" | 43-1/4" X 28" |
| Weight Capacity | 800 lbs. |
| Bin Material | Black Recycled Plastic |
| Caster Placement | Diamond Tilt |
Standard return rules.