Cube Truck
- Diamond wheel pattern for easy maneuverability
- Smooth surface facilitates cleaning
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 1 | 0 | - |
| TOTAL | 1 |
| Manufacturer Part Number | FG460800BLA |
|---|---|
| Brands | Rubbermaid |
| Select Case Size | Each |
| Dimensions | 38" x 26" x 28" |
| Overall Width | 26" |
| Overall Length | 38" |
| Overall Height | 28" |
| Dimensions" | 38" X 26" |
| Weight Capacity | 300 lbs. |
| Load Capacity | 300 lbs. |
| Volume Capacity | 8 cu. Ft |
| Bin Material | Black Recycled Plastic |
| Caster Placement | Diamond Tilt |
Standard return rules.