- Durable polyethylene construction is resistant to chipping and peeling
- Easy to grip handles
- Wheels allow for the efficient movement of heavy contents
RMP Roll Out Garbage Bin, 65 US gal., Polyethylene
SKU:
JH479
Mfr. P/N:
N/A
Roll Out Garbage BinDurable polyethylene construction is resistant to chipping and peelingEasy to grip handlesWheels allow for the efficient movement of heavy contents
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 10 | 0 | - |
| Montreal | 20 | 0 | - |
| TOTAL | 30 |
Your Price
$231.66
Your Price
$231.66
unit of measure
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Roll Out Garbage Bin
More Info
| Select Case Size | Each |
|---|---|
| Color | Grey |
| Brands | RMP |
| Material | Polyethylene |
| Height | 40" |
| Capacity | 65 US gal. |
| Depth | 24" |
| Bag Size | 50" x 50" |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.