- Large open interior for bulk storage (can hold spray cans, cables etc.)
- Heavy duty foamed polypropylene for a tough and strong product
Dewalt ToughSystem® Tote, 21-29/32" X 10-29/32" X 12-13/32", Black (DWST08205)
SKU:
TYP052
Mfr. P/N:
DWST08205
ToughSystem® ToteLarge open interior for bulk storage (can hold spray cans, cables etc.)Heavy duty foamed polypropylene for a tough and strong product
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 3 | 0 | - |
| TOTAL | 3 |
Your Price
$58.48
The products needs 3 amount for minimum order to ship.
Your Price
$58.48
unit of measure
The products needs 3 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
ToughSystem® Tote
More Info
| Manufacturer Part Number | DWST08205 |
|---|---|
| Brands | DEWALT |
| Select Case Size | Each |
| Overall Width | 12-13/32" |
| Overall Height | 10-29/32" |
| Overall Depth | 21-29/32" |
| Dimensions" | 21-29/32" X 10-29/32" X 12-13/32" |
| Weight Capacity | 44 lbs. |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.