Elite™ Series Metal Cut-Off Wheel
- Abrasive is suitable for aggressive material removal on stainless steel
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 24 | 0 | - |
| TOTAL | 24 |
| Manufacturer Part Number | DWA8958F |
|---|---|
| Brands | DEWALT |
| Select Case Size | Each |
| Abrasive Material | Zirconia Alumina |
| Arbor Size | 7/8" |
| Type | 27 |
| Diameter | 5" |
| Max. RPM | 10200 |
| Dimensions" | 5" X 0,045" X 7/8" |
| Thickness | 0,045" |
Standard return rules.