- Heavy-duty tube steel construction provides the strength for safe operation
- Support bar hardware holes for secure fastening of saw to the stand
- Folds flat for easy handling
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
| Manufacturer Part Number | DW7451 |
|---|---|
| Brands | DEWALT |
| Select Case Size | Each |
| Tool Weight | 14 lbs. |
| Width | 21.75" |
| Dimensions" | 23" X 21,75" X 22,5" |
| Manufacturer's Warranty | 3 Years Limited |
| Height | 22.5" |
| Load Capacity | 150 lbs. |
| For Use With | DW7480 Compact Job Site Table Saw, DCS7485 60V Table Saw, DW745 Compact Table Saw |
Standard return rules.