- Synthetic blend of polyester and nylon
Crown-Meakins Semi-Pro Paint Brush, 2" X 5/8" X 2", Wood, Poly/Nylon (29020)
SKU:
KP803
Mfr. P/N:
29020
Semi-Pro Paint BrushSynthetic blend of polyester and nylon
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 17 | 0 | - |
| TOTAL | 17 |
Your Price
$8.18
The products needs 20 amount for minimum order to ship.
Your Price
$8.18
unit of measure
The products needs 20 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Semi-Pro Paint Brush
More Info
| Manufacturer Part Number | 29020 |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Brush Width | 2" |
| Dimensions" | 2" X 5/8" X 2" |
| Handle Material | Wood |
| Brush Thickness | 5/8" |
| Length Out | 2" |
| Filament Material | Poly/Nylon |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.