- High density foam
- Ideal for paints, stains and varnishes
- Ideal for touch ups and crafts
Crown-Meakins Foam Paint Brush
SKU:
KP535-MAIN
Mfr. P/N:
50002
Foam Paint BrushHigh density foamIdeal for paints, stains and varnishesIdeal for touch ups and crafts
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
As low as:
$0.89
The products needs 205 amount for minimum order to ship.
As low as:
$0.89
unit of measure
The products needs 205 amount for minimum order to ship.
As low as:
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Foam Paint Brush
More Info
| Manufacturer Part Number | 50002 |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Handle Colour | Natural - Plain Wood |
| Brush Width | 2" |
| Overall Length | 6-1/2" |
| Dimensions" | 2" X 1/2" X 2-1/4" |
| Thickness | 5/8" |
| Handle Material | Wood |
| Brush Thickness | 1/2" |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.