- Seamless silver ferrule
- Extra-fine brown synthetic hair with dark tips
- Red transparent lacquer coating allows the wooden structure to be seen through the lacquer
Crown-Meakins Flat Artist Brush, 1/4" X 7-1/2", Synthetic, Wood (1800125)
SKU:
KQ020
Mfr. P/N:
1800125
Flat Artist BrushSeamless silver ferruleExtra-fine brown synthetic hair with dark tipsRed transparent lacquer coating allows the wooden structure to be seen through the lacquer
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 1530 | 0 | - |
| TOTAL | 1530 |
Your Price
$8.44
The products needs 20 amount for minimum order to ship.
Your Price
$8.44
unit of measure
The products needs 20 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Flat Artist Brush
More Info
| Manufacturer Part Number | 1800125 |
|---|---|
| Select Case Size | Each |
| Brush Width | 1/4" |
| Handle Colour | Red |
| Overall Length | 7-1/2" |
| Dimensions" | 1/4" X 7-1/2" |
| Handle Material | Wood |
| Brush Material | Synthetic |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.