- NSF Registered H1
CRC Canada Multi-Purpose Food Plant Grease, 397 g, Cartridge (73600)
SKU:
AF202
Mfr. P/N:
73600
Multi-Purpose Food Plant GreaseNSF Registered H1
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 43 | 0 | - |
| Montreal | 143 | 0 | - |
| TOTAL | 186 |
Your Price
$24.45
The products needs 7 amount for minimum order to ship.
Your Price
$24.45
unit of measure
The products needs 7 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Multi-Purpose Food Plant Grease
More Info
| Manufacturer Part Number | 73600 |
|---|---|
| Brands | CRC CANADA |
| Select Case Size | Each |
| Format | 397 g |
| Base Type | Aluminum Complex |
| Flash Point | 221°C |
| Container Type | Cartridge |
| Effective Temperature Range | -5°F - 370°F (-20.6°C to 187.8°C) |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.