Weldon Shank Slot Drill Bit
- Packaging and product are both recyclable
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Manufacturer Part Number | EM01008 |
|---|---|
| Brands | CLARKSON OSBORN |
| Select Case Size | Each |
| Tolerance | Keyway |
| Shank Size | 3/8" |
| Depth of Cut | 3/8" |
| Material | High Speed Cobalt |
| Overall Length | 2-5/16" |
| Dimensions" | 1/8" X 3/8" X 2-5/16" X 3/8" |
| Shank Diameter | 3/8" |
| DI +.000/-.00I5" | 1/8" |
| Decimal Equivalent | 0.125" |
| Flutes | 2 |
Standard return rules.