Threaded Shank End Mill
- Packaging and product are both recyclable
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Manufacturer Part Number | MC03012 |
|---|---|
| Brands | CLARKSON OSBORN |
| Select Case Size | Each |
| Shank Size | 1/4" |
| Depth of Cut | 1/2" |
| Material | High Speed Steel |
| Overall Length | 2-1/4" |
| Dimensions" | 3/16" X 1/2" X 2-1/4" |
| No. of Flutes | 4 |
Standard return rules.