Prentice Drill Bit
- Packaging and product are both recyclable
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Manufacturer Part Number | DR07028 |
|---|---|
| Brands | CLARKSON OSBORN |
| Select Case Size | Each |
| Material | High Speed Steel |
| Overall Length | 3-3/4" |
| Dimensions" | 7/16" X 0,4375" X 3-3/4" X 1-27/32" |
| Flute Length | 1-27/32" |
| Point Angle | 135° |
| Decimal Drill Size | 0.4375" |
| Shank Diameter | 1/4" |
Standard return rules.