Mechanic Length Drill Bit
- Split point
- Packaging and product are both recyclable
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Manufacturer Part Number | DF17004 |
|---|---|
| Brands | CLARKSON OSBORN |
| Select Case Size | Each |
| Shank Type | 3-Flat |
| Material | High Speed Steel |
| Overall Length | 1-7/8" |
| Dimensions" | 1/16" X 0,0625" X 1-7/8" X 7/8" |
| Flute Length | 7/8" |
| Point Angle | 135° |
| Decimal Drill Size | 0.0625" |
Standard return rules.