Long Taper Length Drill Bit
- Packaging and product are both recyclable
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
| Manufacturer Part Number | DR20056 |
|---|---|
| Brands | CLARKSON OSBORN |
| Select Case Size | Each |
| Shank Type | Straight Shank |
| Material | High Speed Steel |
| Drill Size | 7/8" |
| Overall Length | 10" |
| Dimensions" | 7/8" X 0,875" X 10" X 6-1/8" |
| Flute Length | 6-1/8" |
| Point Angle | 118° |
| Decimal Drill Size | 0.875" |
Standard return rules.