Hand Tap & Die Set
- Packaging and product are both recyclable
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
| Manufacturer Part Number | TA06424 |
|---|---|
| Brands | CLARKSON OSBORN |
| Select Case Size | Each |
| Shank Size | 0.275" |
| Depth of Cut | 1.25" |
| Material | High Speed Steel |
| Overall Length | 6" |
| Dimensions" | 3/8"-16 X 6" |
| Thread Size | 3/8"-16 |
| No. of Flutes | 4 |
| Chamfer Type | Plug |
Standard return rules.