Non-Vacuum Orbital Sanders
- Low noise and vibration
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Manufacturer Part Number | 6151933511 |
|---|---|
| Brands | CHICAGO PNEUMATIC |
| Select Case Size | Each |
| No Load RPM | 12000 |
| Air Consumption | 8 CFM |
| Air Inlet | 1/4" NPT |
| Dimensions" | 1/4" NPT X 5" |
| Weight lbs. | 1.63 |
| Sound Level (dBA) | 81 |
| Hose I.D." | 1/4" |
| Weight kg | 0.74 |
Standard return rules.