Mini Die Grinders
- Compact, lightweight design
- Lock-off throttle
- Front exhaust
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Montreal | 7 | 0 | - |
| TOTAL | 7 |
| Manufacturer Part Number | T023996 |
|---|---|
| Brands | CHICAGO PNEUMATIC |
| Select Case Size | Each |
| No Load RPM | 28000 |
| Air Consumption | 16 CFM |
| Air Inlet | 1/4" NPTF |
| Dimensions" | 1/4" NPTF X 6" |
| Sound Level (dBA) | 101 |
| Collet Size | 6" |
Standard return rules.