Industrial Impact Wrenches
- Heavy-Duty
- More durable
- More serviceable
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Manufacturer Part Number | T025216 |
|---|---|
| Brands | CHICAGO PNEUMATIC |
| Select Case Size | Each |
| No Load RPM | 6400 |
| Air Consumption | 25 CFM |
| Air Inlet | 1/4" NPT |
| Dimensions" | 1/4" NPT X 1/2" |
| Drive | 1/2" |
| Retainer type | Friction ring |
| Size" | 1/2" |
Standard return rules.