Industrial Chippers/Scalers
- For industrial use
- Powerful
- Durable
United States Leading Supplier for Hospitality Linens & Essentials
Availability: In Stock
This product ships within 2 - 4 weeks (Special Order)
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
| Manufacturer Part Number | 6151740270 |
|---|---|
| Brands | CHICAGO PNEUMATIC |
| Select Case Size | Each |
| BPM | 3000 |
| Stroke Length | 1-2/5" |
| Air Consumption | 5.5 CFM |
| Air Inlet | 1/4" NPT |
| Dimensions" | 1/4" NPT X 1-2/5" |
| Weight lbs. | 4.4 |
| Hose I.D." | 3/8" |
Standard return rules.