- Sport cones are made from lightweight, durable injection-molded polyethylene.
- Ideal for parks, schools,sporting events, parking lots and temporary traffic control.
CCI Canada Sport Traffic Cone, 5", Orange, None (03-500-34)
SKU:
SEI201
Mfr. P/N:
03-500-34
Sport Traffic ConeSport cones are made from lightweight, durable injection-molded polyethylene.Ideal for parks, schools,sporting events, parking lots and temporary traffic control.
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| Edmonton AB | 16 | 0 | - |
| Montreal | 182 | 0 | - |
| TOTAL | 198 |
Your Price
$13.22
The products needs 13 amount for minimum order to ship.
Your Price
$13.22
unit of measure
The products needs 13 amount for minimum order to ship.
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Sport Traffic Cone
More Info
| Manufacturer Part Number | 03-500-34 |
|---|---|
| Brands | CCI Canada |
| Select Case Size | Each |
| Type | Standard |
| Material | LLPE |
| Dimensions" | 5" |
| Height | 5" |
| Reflective Collars | None |
| Size" | 5" |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.