- Octagon shaped paddle sign with handle
- Engineer grade reflective material
- Ideal for school crossing guards and low speed construction areas
- Meets MUTCD regulations
CCI Canada Double-Sided "Stop/Slow" Traffic Control Sign
SKU:
SEI475-MAIN
Mfr. P/N:
03-852
Double-Sided "Stop/Slow" Traffic Control SignOctagon shaped paddle sign with handleEngineer grade reflective materialIdeal for school crossing guards and low speed construction areasMeets MUTCD regulations
Read more
Availability: In Stock
This product ships within 1 - 2 Business Days
Check Warehouse Availability| Warehouse | Available | Incoming | Date |
|---|---|---|---|
| TOTAL |
As low as:
$75.47
As low as:
$75.47
unit of measure
As low as:
unit of measure
reg.
Sign In
for discount
-%
Details
Double-Sided "Stop/Slow" Traffic Control Sign
More Info
| Manufacturer Part Number | 03-852 |
|---|---|
| Brands | CCI Canada |
| Select Case Size | Each |
| Width | 18" |
| Dimensions" | 18" X 18" |
| Subject | Traffic |
| Height | 18" |
| Display Type | Boulonné |
Reviews
Loading
Returns
Standard return rules.